O blogu

Wpisz tytuł książki (albo czegokolwiek innego) i zobacz, gdzie kupisz najtaniej:

Goodstory.plGoodstory.pl to blog dotyczący twórców i trudnej, ale i fascynującej zarazem sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści.

Znajdziesz tutaj teksty na temat literatury, filmu, kreatywnego pisania, rynku książek oraz – mówiąc w skrócie – o sposobach opowiadania ciekawych historii. Chcąc bowiem uczyć się konstruować opowieści, warto nie tylko czytać o warsztacie, ale i podpatrywać, jak robią to inni – nie tylko w powieściach, ale i w filmach, serialach czy bajkach.

Blog skierowany jest do miłośników słowa, osób, które kochają czytać książki i nie wyobrażają sobie życia bez nich. Dlatego z jednej strony opisuję ciekawe opowieści i zachęcam do ich przeczytania bądź obejrzenia, zaś z drugiej staram się tłumaczyć, jakimi sposobami zostały one stworzone. Staram się opisywać metody konstruowania historii, opowiadać o metodach pracy pisarzy czy scenarzystów, a także radzić, na co należy zwracać uwagę przy pisaniu własnej opowieści.

Piszę także dla osób, które marzą o wydaniu własnej książki, poszukują wiedzy i chcą nauczyć się m.in. zasad pisania, konstruowania fabuły czy tworzenia bohaterów. Często można usłyszeć opinię, że talent stanowi tylko 5% sukcesu, reszta to ciężka praca. Ja w to wierzę. Sam talent to w większości przypadków za mało, by napisać dobrą powieść. Potrzeba jeszcze umiejętności. A tych można się nauczyć.

Dlatego zachęcam do częstego odwiedzania goodstory.pl :), bowiem o ile pisanie czy czytanie to samotne zajęcie, to już uczenie się, jak napisać dobrą powieść czy scenariusz nie musi takim być. Szczególnie, że podczas dyskusji z innymi można dowiedzieć się więcej niż z niejednego podręcznika.

Zobacz m.in. rankingi twórczości znanych pisarzy, recenzje książek, wywiady z twórcami, porady dotyczące pisania.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować albo dowiedzieć się czegoś o mnie, przejdź na stronę Kontakt >

Możesz również wspomóc ten blog – wystarczy, że planując zakup książki, e-booka, audiobooka bądź czegokolwiek innego m.in. na Merlin.pl, Matras.pl, Amazon.com czy Amazon.co.uk (pełną listę znajdziesz tutaj) sfinalizujesz transakcję korzystając z mojego polecenia. Wszystkie szczegóły, jak to działa, znajdują się na stronie Kupuj z Goodstory.pl. Z góry dziękuję za docenienie mojej pracy.

Zapraszam także na fanpage Goodstory.pl na Facebooku >

Pozdrawiam,
Wojciech Krusiński

PS. Serwis Sztuka dla Sztuki w ramach cyklu „Człowiek z pasją” poprosił mnie o rozmowę, podczas której padają m.in. pytania o to, w jakich okolicznościach powstał blog, dlaczego warto pisać, jak pogodzić pasję z codziennością i od czego zależy sukces w literaturze. Tutaj przeczytasz cały wywiad >