O blogu

Goodstory.plGoodstory.pl to blog dotyczący twórców i trudnej, ale i fascynującej zarazem sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści.

Znajdziesz tutaj teksty na temat literatury, filmu, kreatywnego pisania, rynku książek oraz – mówiąc w skrócie – o sposobach opowiadania ciekawych historii. Chcąc bowiem uczyć się konstruować opowieści, warto nie tylko czytać o warsztacie, ale i podpatrywać, jak robią to inni – nie tylko w powieściach, ale i w filmach, serialach czy bajkach.

Blog skierowany jest do miłośników słowa, osób, które kochają czytać książki i nie wyobrażają sobie życia bez nich. Dlatego z jednej strony opisuję ciekawe opowieści i zachęcam do ich przeczytania bądź obejrzenia, zaś z drugiej staram się tłumaczyć, jakimi sposobami zostały one stworzone. Staram się opisywać metody konstruowania historii, opowiadać o metodach pracy pisarzy czy scenarzystów, a także radzić, na co należy zwracać uwagę przy pisaniu własnej opowieści.

Piszę także dla osób, które marzą o wydaniu własnej książki, poszukują wiedzy i chcą nauczyć się m.in. zasad pisania, konstruowania fabuły czy tworzenia bohaterów. Często można usłyszeć opinię, że talent stanowi tylko 5% sukcesu, reszta to ciężka praca. Ja w to wierzę. Sam talent to w większości przypadków za mało, by napisać dobrą powieść. Potrzeba jeszcze umiejętności. A tych można się nauczyć.

Dlatego zachęcam do częstego odwiedzania goodstory.pl :), bowiem o ile pisanie czy czytanie to samotne zajęcie, to już uczenie się, jak napisać dobrą powieść czy scenariusz nie musi takim być. Szczególnie, że podczas dyskusji z innymi można dowiedzieć się więcej niż z niejednego podręcznika.

Zobacz m.in. rankingi twórczości znanych pisarzy, recenzje książek, wywiady z twórcami, porady dotyczące pisania.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować albo dowiedzieć się czegoś o mnie, przejdź na stronę Kontakt > Zapraszam także na fanpage Goodstory.pl na Facebooku >

Zachęcam również do zakupu mojego debiutu literackiego pt. “Porachunki” :-) Kulisy jej powstawania, krótki opis i przegląd cen w e-sklepach znajdziecie na stronie “Porachunki – moja powieść” >

Z góry dziękuję za docenienie mojej pracy.

Pozdrawiam,
Wojciech Krusiński