Coraz głośniej o słoikach, czyli sukces „Zachłannych” Magdaleny Żelazowskiej

Opublikowano 23 października 2014 w: Pieniądze | 0 komentarzy

Lubię pisać o debiutujących powieściach i ich autorach, który spełnili swoje marzenie i doprowadzili cały cykl powstawania książki do końca, czyli do rąk czytelników :-). Dlatego ponownie wspominam o „Zachłannych” Magdaleny Żelazowskiej.

Jest ku temu powód – o powieści i jej autorce coraz częściej można przeczytać w różnych mediach. Oto najświeższy przykład – w dzisiejszym „Dużym Formacie” Gazety Wyborczej (23.10) pojawił się tekst Wojciecha Orlińskiego zatytułowany “Kredyty i trójkąty, czyli na tropie warszawskiego snu”, w którym autor opisuje z entuzjazmem „Zachłannych”.

Co więcej – tekst promowany był na stronie głównej Gazeta.pl, podejrzewam więc, że całkiem spore grono internautów przeczyta artykuł Orlińskiego i zdecyduje się na kupno powieści Żelazowskiej, do czego oczywiście zachęcam.

W mojej recenzji “Zachłannych” możecie przeczytać kilka krytycznych uwag dotyczących konstrukcji tej debiutanckiej powieści, ale podoba mi się styl autorki, która barwnie opisuje sceny z życia słoików w stolicy. Cieszę się więc, że o „Zachłannych” robi się coraz głośniej (wieczory autorskie, wywiady, teksty w ogólnopolskich mediach), co – mam taką nadzieję – przekłada się na stały wzrost sprzedanych egzemplarzy i da pozytywnego „kopa” autorce, by stworzyć kolejną opowieść.

Szczególnie, że Magdalena Żelazowska zdaje sobie sprawę ze swoich mocnych i słabych stron. Jak powiedziała w rozmowie z Jakubem Winiarskim: „Wiem też, że moją słabszą stroną jest fabuła, akcja. Jestem zdecydowanie lepsza w opisach, obserwacjach, oddawaniu wrażeń i odczuć, tworzeniu klimatu”.

Czekam więc z niecierpliwością na drugą powieść Żelazowskiej, która będzie miała wszystkie plusy „Zachłannych” i ani jednego minusa :-)

Informacje o książce „Zachłanni” – autor: Magdalena Żelazowska, wydawnictwo: Mira, liczba stron: 380, premiera: 8 października 2014. Cena: przegląd cen w e-sklepach poniżej.

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis na Empik.com

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>