Coraz głośniej o słoikach, czyli sukces „Zachłannych” Magdaleny Żelazowskiej

Opublikowano 23 października 2014 w: Pieniądze | 0 komentarzy

Lubię pisać o debiutujących powieściach i ich autorach, który spełnili swoje marzenie i doprowadzili cały cykl powstawania książki do końca, czyli do rąk czytelników :-). Dlatego ponownie wspominam o „Zachłannych” Magdaleny Żelazowskiej.

Jest ku temu powód – o powieści i jej autorce coraz częściej można przeczytać w różnych mediach. Oto najświeższy przykład – w dzisiejszym „Dużym Formacie” Gazety Wyborczej (23.10) pojawił się tekst Wojciecha Orlińskiego zatytułowany “Kredyty i trójkąty, czyli na tropie warszawskiego snu”, w którym autor opisuje z entuzjazmem „Zachłannych”.

Co więcej – tekst promowany był na stronie głównej Gazeta.pl, podejrzewam więc, że całkiem spore grono internautów przeczyta artykuł Orlińskiego i zdecyduje się na kupno powieści Żelazowskiej, do czego oczywiście zachęcam.


Podoba Ci się moje pisanie? Napisałem również powieść (do kupienia za ok. 12 zł): Porachunki - Wojciech Krusiński


W mojej recenzji “Zachłannych” możecie przeczytać kilka krytycznych uwag dotyczących konstrukcji tej debiutanckiej powieści, ale podoba mi się styl autorki, która barwnie opisuje sceny z życia słoików w stolicy. Cieszę się więc, że o „Zachłannych” robi się coraz głośniej (wieczory autorskie, wywiady, teksty w ogólnopolskich mediach), co – mam taką nadzieję – przekłada się na stały wzrost sprzedanych egzemplarzy i da pozytywnego „kopa” autorce, by stworzyć kolejną opowieść.

Szczególnie, że Magdalena Żelazowska zdaje sobie sprawę ze swoich mocnych i słabych stron. Jak powiedziała w rozmowie z Jakubem Winiarskim: „Wiem też, że moją słabszą stroną jest fabuła, akcja. Jestem zdecydowanie lepsza w opisach, obserwacjach, oddawaniu wrażeń i odczuć, tworzeniu klimatu”.

Czekam więc z niecierpliwością na drugą powieść Żelazowskiej, która będzie miała wszystkie plusy „Zachłannych” i ani jednego minusa :-)

Informacje o książce „Zachłanni” – autor: Magdalena Żelazowska, wydawnictwo: Mira, liczba stron: 380, premiera: 8 października 2014. Cena: przegląd cen w e-sklepach poniżej.

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis >

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *