Lista wydawnictw, które publikują autorów fantastyki

Opublikowano 30 marca 2016 w: Wydawnictwa | 2 komentarze

Fot. copyright (c) 123RF Stock Photos

Od kilku miesięcy chodzi za mną pomysł, by przygotować szczegółowy przewodnik po wydawnictwach, w którym znalazłyby się dokładne informacje dla początkujących pisarzy, gdzie i w jaki sposób wysłać swoją książkę do oceny. Na razie mam tylko luźne notatki, dlatego cieszę się, że ktoś inny przygotował takie zestawienie dla autorów fantastyki.


Podoba Ci się moje pisanie? Napisałem również powieść (do kupienia za ok. 12 zł): Porachunki - Wojciech Krusiński


Jest co najmniej kilkanaście wydawnictw, które są zainteresowane wydawaniem polskich pisarzy tworzących szeroko rozumianą fantastykę. Dlatego – jak już pisałem w tekście „Wydawnictwo milczy – co robić?” – gdy jedno z nich nie odpowiada dłuższy czas albo poinformowało was o odmowie, powinniście wysyłać swoją książkę dalej.

Gdzie konkretnie?

Dokładną listę przygotował Bartosz Adamiak w serwisie autorniezalezny.pl. Autor cyklu fantasy Era Mroku w swoim zestawieniu podaje nazwy wydawnictw, krótki opis wraz z autorami, których książki publikują oraz bezpośredni link do firmowej strony. Jest więc m.in. Fabryka Słów, Powergraph czy wydawnictwo Jaguar.

Jeśli więc napisaliście powieść fantasy bądź science-fiction, zredagowaliście ją i czujecie, że macie ostateczny tekst, który spodoba się czytelnikom, zobaczcie listę Adamiaka, wybierzcie wydawnictwo, do którego chcecie napisać w pierwszej kolejności i to zróbcie.

Powodzenia!

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis >

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

2 komentarze

  1. Jest jeszcze opcja wydania samodzielnego książki i skorzystania w tym celu z crowdfundingu :) Marek Jankowski rozmawiał o tym z Piotrem Dutko w jednym ze swoich podcastów – polecam sprawdzić na malawielkafirma.pl :)

  2. Bardzo lubię wydawnictwo Fabryka Słów i chociaż sama nie planuję napisania książki w tym klimacie, poczytać lubię (od czasu do czasu) :)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *