Porachunki – moja powieść

Opublikowano 27 listopada 2017 w: Polecane książki | 0 komentarzy

Powieść Porachunki to mój debiut literacki. Jest to pierwsza opowieść, która po skończeniu podobała mi się na tyle, że postanowiłem ją wydać. Szczegóły jej powstawania opisuję poniżej. Mam nadzieję, że historia zaciekawi cię na tyle, że zdecydujesz się na zakup :-)

W swoim życiu opublikowałem setki artykułów, pisałem dla gazet codziennych, tygodników, miesięczników, serwisów internetowych o przeróżnej tematyce, od kilku lat prowadzę tego bloga, gdzie prócz recenzowania książek, staram się przybliżyć również techniki i sposoby tworzenia dobrych, wciągających opowieści. Aż w końcu postanowiłem skończyć jedną z historii, którą od dawna miałem w głowie i zastanawiałem się, jak dalej się potoczy.

Oto oficjalny opis książki:

„Dwunastoletni Adam marzy, by być taki, jak superbohaterowie z komiksów – walczyć ze złem i pomagać słabszym. Dlatego, widząc jak dwóch starszych chłopaków znęca się nad jego koleżanką z klasy, bez wahania rusza jej na ratunek. W końcu ma swoją szansę! Wszystko jednak przebiega inaczej niż kiedykolwiek to sobie wyobrażał.

Upokorzony i pobity nastolatek nie może pogodzić się z porażką i postanawia zemścić się na swoich oprawcach. Zaczyna realizować plan, który z czasem wymyka się spod kontroli i sprawia, że nie tylko on, ale i jego najbliżsi, są w niebezpieczeństwie”.

„Porachunki” to powieść sensacyjna, choć nie miałem zamiaru pisać powieści gatunkowej, lecz odpowiedzieć po prostu na proste pytanie, co by było gdyby…

Początki
Pomysł przyszedł mi do głowy na początku 2012 roku, pamiętam, że gdy wieczorem wracałem do domu wyobraziłem sobie taką scenę: chłopiec przeciwstawia się dwóm starszym oprychom, bo dokuczają jego koleżance. Robi to, gdyż wierzy, że słuszność jest po jego stronie. Niestety, boleśnie przekonuje się, że świat tak nie działa. Wtedy zacząłem zastanawiać się, co taki dziesięcioletni, może dwunastoletni chłopiec może zrobić dalej? Odpuści czy wręcz przeciwnie – będzie chciał się zemścić?

Pomysł dojrzewał, aż w końcu napisałem kilka pierwszych rozdziałów. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat pisałem tę powieść dość nieregularnie, kilka razy zmieniła mi się koncepcja, więc musiałem przerabiać to, co już napisałem, ale dalej – niezmiennie – podobało mi się to, co tworzyłem. Dlatego zawziąłem się, by doprowadzić tę historię do końca. Szczególnie, że ciekawiło mnie, jak ona się skończy ;-)

Mówię tak, ponieważ nie miałem planu powieści. Posiadałem tylko pewne założenia, ale rozwój wypadków i finał zaskoczył mnie tak samo, jak niektórych recenzentów ;-)

Powieść skończona, co dalej?
Po pierwszym czytaniu historia dalej mi się podobała, więc postanowiłem ją wydać. Najpierw zastanawiałem się nad wysłaniem powieści do różnych wydawnictw, ale doszedłem do wniosku, że może tak zrobię z kolejną powieścią. „Porachunki” bowiem są opowieścią szczególną, bo moją pierwszą, którą zamierzałem podzielić się z innymi. Nie chciałem więc czekać kilka miesięcy aż jakieś wydawnictwo wyraziłoby zainteresowanie (jeśli w ogóle nastąpiłaby taka sytuacja).

Drugi powód był taki, że postanowiłem zobaczyć, jak to jest z self-publishingiem w Polsce, co trzeba zrobić, by móc wydać powieść w formie ebooka, jak wygląda sprawa dystrybucji, rozliczeń, promocji, itp. Dzięki tej wiedzy, gdy następnym razem będę pisał o tych tematach na swoim blogu, to już w oparciu o własne doświadczenia.

Trzeci powód to szybkość. Sprzedając ebooka wiem od razu, ile razy został już kupiony. To bardzo przyjemne uczucie obserwować zwiększającą się liczbę sprzedanych egzemplarzy. I nie mam na myśli wyłącznie strony finansowej, choć to również z oczywistych względów cieszy, lecz fakt, że ktoś postanowił poświęcić swój czas, by kupić, a następnie przeczytać moją opowieść. Mam nadzieję, że nie uzna tego czasu za stracony. Motywuje mnie to również, by kolejną powieść, nad którą teraz pracuję, napisać szybciej niż w ciągu 5 lat…

Dziękuję wszystkim, który kupili moją powieść! A jeśli jeszcze jej nie masz, to poniżej znajdziesz zbiór linków do e-sklepów, w których możesz to zrobić, do czego oczywiście namawiam :-)

Informacje o książce Porachunki – autor: Wojciech Krusiński, wydawnictwo: Goodstory.pl, cena: zobacz przegląd cen i promocji.

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, robiąc zakupy online skorzystaj z mojej strony Kupuj z Goodstory.pl

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>