Powrót do pisania po długiej przerwie

Opublikowano 30 listopada 2021 w: O pisaniu | 0 komentarzy

Powrót do pisania

Dawno nie pisałem na Goodstory.pl. W 2020 były to zaledwie trzy teksty. W 2021 – tylko jeden i to dopiero niedawno. Czas to zmienić! :-)

Pomiędzy ostatnim wpisem, a przedostatnim minęło piętnaście miesięcy. W tym czasie dużo się wydarzyło na świecie, w moim życiu również. Odnośnie Goodstory.pl – dużo myślałem o blogu, zbierałem materiały do następnych tekstów, ale poza tym nic więcej nie zrobiłem.

Zamiast tego zajmowałem się innymi projektami, jak m.in. praca nad kolejną powieścią (dalej w toku, a jeśli nie czytaliście mojej debiutanckiej powieści „Porachunki” to zachęcam. Ebook dostępny jest za kilkanaście złotych, w druku za 29 zł).

Rozpocząłem również własnoręczne przerabianie vana na kampera, co postanowiłem nagrywać i tak zaczął rozwijać się kanał PolskaZwiedza.pl na YouTube, gdzie obecnie pokazuje nie tylko, jak buduję kampera, ale również relacje ze swoich podróży, recenzje przydatnych rzeczy podczas wypraw oraz inne tematy, które mnie interesują i chcę się nimi podzielić.

Jeśli jesteś ciekawy, jak zbudowałem swojego kampera na bazie Opla Vivaro, film poniżej :-)

Przez te wszystkie miesiące stale wracałem myślami do Goodstory, ponieważ dobra opowieść to jest coś, czego nieustannie szukam. Czytanie jednak jest łatwiejsze od pisania ;), dlatego zamiast publikować wpisy podróżowałem po kolejnych światach poznając wciągające historie.


Podoba Ci się moje pisanie? Napisałem również powieść (do kupienia za ok. 12 zł): Porachunki - Wojciech Krusiński


W czasie pandemii upodobałem sobie szczególnie długie cykle fantasy (m.in. Trylogia Czarnego Maga czy Archiwum Burzowego Światła) i science fiction (m.in. Fundacja czy Wspomnienie o przeszłości Ziemi).

Im więcej jednak czytałem, tym bardziej narastała tęsknota do pisania, chęć podzielenia się ciekawymi tytułami, które uważam, że warto poznać. Jak widzicie po datach poszczególnych wpisów, długo mi to zajęło… Mam nadzieję, że teraz częściej będą pojawiać się teksty na Goodstory.pl (kamper w dużej mierze skończony, przewidziałem w nim również miejsce na pisanie i zamierzam z niego korzystać ;-))

Szczególnie, że niektórzy nie zwolnili tempa nawet podczas pandemii i pisali kolejne świetne powieści. Gdy niedawno przygotowywałem ostateczną wersję tekstu o zbiorze nowel Stephena Kinga „Jest krew…” musiałem usunąć zdanie „najnowsza książka”, gdyż od momentu napisania pierwszego szkicu do chwili opublikowania wpisu w listopadzie 2021 w Polsce zdążyły ukazać się dwie kolejne powieści – „Później” (potrafi czasami przestraszyć!) oraz „Billy Summers” (rewelacyjnie opowiedziana historia, tak jak to King potrafi). Obie książki oczywiście polecam, są świetne.

To dobitnie pokazuje, że – po pierwsze: Stephen King nie zwalnia tempa nawet po siedemdziesiątce, a po drugie, że zaniedbałem Goodstory czego żałuję, bo lista tematów, o których chcę napisać zrobiła się tylko dłuższa, nie mówiąc już o tym, że z ponad kilkudziesięciu książek, które w ciągu ostatnich dwóch lat przeczytałem, wiele jest wartościowych i warto byłoby o nich wspomnieć, także pod kątem warsztatu pisarza.

O kilku z nich (czyli o ciekawych cyklach science-fiction i fantasy) napiszę już niedługo, ponieważ dla mnie były niesamowitymi podróżami, które mogłem odbyć w czasie pandemii. Myślę, że Ty też nie pożałujesz poznania tych nowych światów, jeśli jeszcze ich nie znasz :-)

Zdjęcie: Alysha Rosly on Unsplash

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis >

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *