Wśród twórców, czyli witajcie na goodstory.pl!

Opublikowano 7 czerwca 2013 w: O pisaniu | 4 komentarze

Witaj na Goodstory.plPisanie czy czytanie to samotne zajęcie. Ale uczenie się, jak napisać dobrą powieść czy scenariusz nie musi takim być. Szczególnie, że podczas dyskusji z innymi można dowiedzieć się więcej niż z niejednego podręcznika.

Stąd ten blog, na którym zamierzam dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat literatury, kreatywnego pisania, rynku książek czy – mówiąc w skrócie – sposobach opowiadania ciekawych historii. Chcąc bowiem uczyć się konstruować opowieści, warto nie tylko czytać o warsztacie, ale i podpatrywać, jak robią to inni – nie tylko w powieściach, ale i w filmach, serialach, reklamach, komiksach, teledyskach czy bajkach.


Podoba Ci się moje pisanie? Napisałem również powieść (do kupienia za ok. 12 zł): Porachunki - Wojciech Krusiński


W swoim życiu przeczytałem setki powieści, jeszcze więcej obejrzałem filmów. Jako dziennikarz z ponad dziesięcioletnim stażem sporo z nich również zrecenzowałem. Czy wszystkie pamiętam? Oczywiście, że nie! Wciąż jednak wiele wspominam – zastanawiam się nad wykreowanym światem, przypominam sobie sytuacje, w jakich znaleźli się bohaterów i dalej nie mogę wyjść z podziwu, że ktoś to wszystko tak dobrze i ciekawie wymyślił oraz opisał/przedstawił.

Od lat ciekawi mnie “tworzenie od kuchni”, wszystko, co jest związane z pracą pisarzy, scenarzystów, czy – uogólniając – rzemieślników słowa.

Jeśli Was też, zapraszam do czytania i dyskusji! :)

Zachęcam również do polubienia strony na Facebooku:

 

Poniżej pokazuję, ile razy polubiono moje przywitanie :)

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis >

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

4 komentarze

  1. Bardzo się cieszę, że powstał blog o takiej tematyce! Będę jego stałą czytelniczką :)

    • Zapraszam i postaram się, by było jak najwięcej ciekawych tekstów do czytania :)

  2. Życzę powodzenia, na pewno będę tu zaglądała

    • Dziękuję za komentarz.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *