Wśród twórców, czyli witajcie na goodstory.pl!

Opublikowano 7 czerwca 2013 w: O pisaniu | 4 komentarze

Witaj na Goodstory.plPisanie czy czytanie to samotne zajęcie. Ale uczenie się, jak napisać dobrą powieść czy scenariusz nie musi takim być. Szczególnie, że podczas dyskusji z innymi można dowiedzieć się więcej niż z niejednego podręcznika.

Stąd ten blog, na którym zamierzam dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat literatury, kreatywnego pisania, rynku książek czy – mówiąc w skrócie – sposobach opowiadania ciekawych historii. Chcąc bowiem uczyć się konstruować opowieści, warto nie tylko czytać o warsztacie, ale i podpatrywać, jak robią to inni – nie tylko w powieściach, ale i w filmach, serialach, reklamach, komiksach, teledyskach czy bajkach.

W swoim życiu przeczytałem setki powieści, jeszcze więcej obejrzałem filmów. Jako dziennikarz z ponad dziesięcioletnim stażem sporo z nich również zrecenzowałem. Czy wszystkie pamiętam? Oczywiście, że nie! Wciąż jednak wiele wspominam – zastanawiam się nad wykreowanym światem, przypominam sobie sytuacje, w jakich znaleźli się bohaterów i dalej nie mogę wyjść z podziwu, że ktoś to wszystko tak dobrze i ciekawie wymyślił oraz opisał/przedstawił.

Od lat ciekawi mnie “tworzenie od kuchni”, wszystko, co jest związane z pracą pisarzy, scenarzystów, czy – uogólniając – rzemieślników słowa.

Jeśli Was też, zapraszam do czytania i dyskusji! :)

Zachęcam również do polubienia strony na Facebooku:

 

Poniżej pokazuję, ile razy polubiono moje przywitanie :)

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis na Empik.com

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

4 komentarze

  1. Bardzo się cieszę, że powstał blog o takiej tematyce! Będę jego stałą czytelniczką :)

    • Zapraszam i postaram się, by było jak najwięcej ciekawych tekstów do czytania :)

  2. Życzę powodzenia, na pewno będę tu zaglądała

    • Dziękuję za komentarz.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>