Naucz się pisać scenariusze gier komputerowych

Opublikowano 31 maja 2017 w: O pisaniu | 4 komentarze

Wakacje szykują się wyjątkowo ciekawe dla rzemieślników słowa, którzy zastanawiają się nad karierą w branży gier. W lipcu rusza bowiem w Krakowie Write the Game – dziesięciodniowa Szkoła Letnia Scenariuszy Gier Komputerowych. Udział jest bezpłatny. Aplikacje można składać do 16 czerwca.

Pierwszy w historii kurs pisania scenariuszy gier komputerowych zorganizowało w Krakowie Stowarzyszenie Willa Decjusza w dniach 16-26 lipca. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Co ważne, również zakwaterowanie i wyżywienie pokrywają organizatorzy!

Kto może wciąż udział w projekcie? Pisarze, scenarzyści, copywriterzy, generalnie wszyscy zainteresowani tworzeniem scenariuszy do gier komputerowych. Warunek jest tylko jeden: trzeba być pełnoletnim.

Podczas zajęć eksperci pracującymi na co dzień w Reality Pump Studios, CD PROJEKT RED oraz GameDesire wprowadzą uczestników m.in. w tematykę tworzenia poszczególnych elementów scenariusza, interesujących bohaterów i dialogów.

Oto program 10-dniowej Szkoły Letniej Scenariuszy Gier Komputerowych:
- 8 godz. wykładów inspiracyjnych
- 24 godz. warsztatów
- 22 godz. mentoringu / pracy własnej
- 15 godz. wizyt studyjnych w 4 krakowskich studiach gier m.in. Reality Pump Studios, CD PROJEKT RED, GameDesire
- bezpłatne zakwaterowanie na czas trwania Szkoły Letniej
- bezpłatne wyżywienia na czas trwania Szkoły Letniej
- certyfikat ukończenia szkolenia

Jak twierdzą organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Willa Decjusza, “Write the Game to nowatorski, kompleksowy i interdyscyplinarny projekt z zakresu rozwoju sektorów kreatywnych. W ramach Szkoły Letniej będą mieć miejsce wykłady, warsztaty scenariopisarskie, praca własna nad stworzeniem questa (przygody), indywidualne spotkania z mentorem oraz wizyty studyjne w najciekawszych krakowskich studiach gier”.

Co trzeba zrobić, aby ubiegać się o miejsce?
Należy przygotować  zgłoszenie indywidualne w języku polskim, które powinno zawierać:

- list motywacyjny (maksymalnie 600 wyrazów)

- próbkę literacką w postaci opisu questa (przygody) z wymyślonej gry RPG oraz fragmentu dialogu między postaciami.

Opis questa powinien zawierać krótkie wprowadzenie do uniwersum gry (pełna dowolność wyboru tematyki i gatunku w ramach RPG), krótką prezentację postaci oraz rozbudowany szkic wydarzeń fabularnych. Wybrany fragment dialogu ma być reprezentatywny dla przedstawianego pomysłu i obejmować ok. 15-20 kwestii dialogowych wraz z komentarzem reżyserskim. Opis questa i wycinek scenariusza powinny zawierać się w maksymalnie 1000 wyrazów.

Zgłoszenia należy nadsyłać mailowo na adres: gosia@villa.org.pl do 16 czerwca 2017 roku.

Informacja, kto zakwalifikował się do wzięcia udziału w projekcie pojawi się na stronie Stowarzyszenia (www.villa.org.pl)  do 30 czerwca 2017 roku.

Powodzenia!

PS. Jeśli zastanawiacie się, jak wygląda praca scenarzysty gier komputerowych, przeczytajcie moją rozmowę z Jakubem Szamałkiem, jednym ze scenarzystów gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis na Empik.com

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

4 komentarze

  1. Jest nowa edycja a zgłoszeni można przesyłać do 25 lipca. Zapraszam tutaj: http://villa.org.pl/villa/aktualnosci-post/szkola-letnia-scenariuszy-gier-komputerowych-zglos-sie/

  2. To w sumie warsztaty bardziej rozwijające już nabyte umiejętności niż wprowadzające w temat, skoro wymagają już umiejętności napisania questa z komentarzem ;). Tak czy siak szkoda, że przeczytałam o tym dopiero teraz, w sierpniu ;)

    • Może za rok będzie kolejna edycja. Warto śledzić :-)

  3. Wow! Nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest organizowane :) Widać, że człowiek uczy się całe życie. Takie wydarzenie z pewnością przyda się młodym ludziom, którzy swoją przyszłość widzą w grach komputerowych.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>