Naucz się pisać scenariusze gier komputerowych

Opublikowano 31 maja 2017 w: O pisaniu | 4 komentarze

Wakacje szykują się wyjątkowo ciekawe dla rzemieślników słowa, którzy zastanawiają się nad karierą w branży gier. W lipcu rusza bowiem w Krakowie Write the Game – dziesięciodniowa Szkoła Letnia Scenariuszy Gier Komputerowych. Udział jest bezpłatny. Aplikacje można składać do 16 czerwca.

Pierwszy w historii kurs pisania scenariuszy gier komputerowych zorganizowało w Krakowie Stowarzyszenie Willa Decjusza w dniach 16-26 lipca. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Co ważne, również zakwaterowanie i wyżywienie pokrywają organizatorzy!

Kto może wciąż udział w projekcie? Pisarze, scenarzyści, copywriterzy, generalnie wszyscy zainteresowani tworzeniem scenariuszy do gier komputerowych. Warunek jest tylko jeden: trzeba być pełnoletnim.

Podczas zajęć eksperci pracującymi na co dzień w Reality Pump Studios, CD PROJEKT RED oraz GameDesire wprowadzą uczestników m.in. w tematykę tworzenia poszczególnych elementów scenariusza, interesujących bohaterów i dialogów.

Oto program 10-dniowej Szkoły Letniej Scenariuszy Gier Komputerowych:
– 8 godz. wykładów inspiracyjnych
– 24 godz. warsztatów
– 22 godz. mentoringu / pracy własnej
– 15 godz. wizyt studyjnych w 4 krakowskich studiach gier m.in. Reality Pump Studios, CD PROJEKT RED, GameDesire
– bezpłatne zakwaterowanie na czas trwania Szkoły Letniej
– bezpłatne wyżywienia na czas trwania Szkoły Letniej
– certyfikat ukończenia szkolenia


Podoba Ci się moje pisanie? Napisałem również powieść (do kupienia za ok. 12 zł): Porachunki - Wojciech Krusiński


Jak twierdzą organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Willa Decjusza, “Write the Game to nowatorski, kompleksowy i interdyscyplinarny projekt z zakresu rozwoju sektorów kreatywnych. W ramach Szkoły Letniej będą mieć miejsce wykłady, warsztaty scenariopisarskie, praca własna nad stworzeniem questa (przygody), indywidualne spotkania z mentorem oraz wizyty studyjne w najciekawszych krakowskich studiach gier”.

Co trzeba zrobić, aby ubiegać się o miejsce?
Należy przygotować  zgłoszenie indywidualne w języku polskim, które powinno zawierać:

– list motywacyjny (maksymalnie 600 wyrazów)

– próbkę literacką w postaci opisu questa (przygody) z wymyślonej gry RPG oraz fragmentu dialogu między postaciami.

Opis questa powinien zawierać krótkie wprowadzenie do uniwersum gry (pełna dowolność wyboru tematyki i gatunku w ramach RPG), krótką prezentację postaci oraz rozbudowany szkic wydarzeń fabularnych. Wybrany fragment dialogu ma być reprezentatywny dla przedstawianego pomysłu i obejmować ok. 15-20 kwestii dialogowych wraz z komentarzem reżyserskim. Opis questa i wycinek scenariusza powinny zawierać się w maksymalnie 1000 wyrazów.

Zgłoszenia należy nadsyłać mailowo na adres: gosia@villa.org.pl do 16 czerwca 2017 roku.

Informacja, kto zakwalifikował się do wzięcia udziału w projekcie pojawi się na stronie Stowarzyszenia (www.villa.org.pl)  do 30 czerwca 2017 roku.

Powodzenia!

PS. Jeśli zastanawiacie się, jak wygląda praca scenarzysty gier komputerowych, przeczytajcie moją rozmowę z Jakubem Szamałkiem, jednym ze scenarzystów gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis >

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

4 komentarze

  1. Jest nowa edycja a zgłoszeni można przesyłać do 25 lipca. Zapraszam tutaj: http://villa.org.pl/villa/aktualnosci-post/szkola-letnia-scenariuszy-gier-komputerowych-zglos-sie/

  2. To w sumie warsztaty bardziej rozwijające już nabyte umiejętności niż wprowadzające w temat, skoro wymagają już umiejętności napisania questa z komentarzem ;). Tak czy siak szkoda, że przeczytałam o tym dopiero teraz, w sierpniu ;)

    • Może za rok będzie kolejna edycja. Warto śledzić :-)

  3. Wow! Nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest organizowane :) Widać, że człowiek uczy się całe życie. Takie wydarzenie z pewnością przyda się młodym ludziom, którzy swoją przyszłość widzą w grach komputerowych.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *