Praca dla pisarza przy grze komputerowej

Opublikowano 8 września 2016 w: Pieniądze | 0 komentarzy

Jeśli masz na swoim koncie jakieś opublikowane teksty, uważasz, że jesteś kreatywny, masz lekkie pióro, chciałbyś pracować jako pisarz, a do tego interesujesz się grami komputerowymi, to mam dobrą wiadomość. Akurat CD Projekt RED szuka takiej osoby, by dołączyła do zespołu pracującego nad grą Cyberpunk 2077!

Bardzo rzadko widzę ogłoszenie o pracę skierowaną do twórców fikcji. Jeśli chodzi o osoby piszące, to oferty są dla dziennikarzy, redaktorów, copywriterów czy blogerów. Ale gdy wpiszemy “pisarz” na którymś z serwisów ogłoszeniowych, propozycji zazwyczaj brak.

Dlatego każdą tego typu ofertę warto promować. Tym razem pisarza chętnie zatrudni firma CD Projekt RED, która na swoim koncie ma cykl rewelacyjnych gier o Wiedźminie, które powstały w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego.

Przed premierą gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, miałem okazję porozmawiać z Jakubem Szamałkiem, jednym ze scenarzystów gry. Dlatego jeśli interesuje Cię ta praca, zachęcam do lektury, by dowiedzieć się więcej o specyfice tego zajęcia.

Teraz CD Projekt RED poszukuje do swojego krakowskiego oddziału doświadczonego pisarza, który dołączyłby do zespołu pracującego nad grą Cyberpunk 2077.

Tak wyglądają obowiązki na tym stanowisku:
- pisanie dialogów
- pisanie scenariuszy cutscen
- pisanie dokumentów dotyczących fabuły

Jakie oczekiwania należy spełnić, by móc dołączyć do zespołu i zawodowo zajmować się pisaniem? Oto wymagania:
- Natywna znajomość języka polskiego i bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
- Wyczucie językowe, tzw. ‚lekkie pióro’.
- Opublikowane teksty (niekoniecznie w grach).
- Kreatywność, oczytanie, umiejętność komunikacji.
- Elastyczne podejście do procesu tworzenia.

CD Projekt RED jako mile widziane wymienia jeszcze trzy rzeczy. Jeśli spełniacie choć jedną z nich, to myślę, że Wasze szanse jeszcze wzrosną.
- Doświadczenie przy pisaniu dialogów lub scenariuszy (niekoniecznie do gier).
- Doświadczenie w branży gier video (nie musi być wydany tytuł).
- Znajomość komputerowych gier fabularnych.

Czym “kusi” polski producent gier komputerowych? CD Projekt RED pisze standardowe rzeczy, czyli oferuje:
- Pracę w niepowtarzalnym, międzynarodowym środowisku produkcji gier komputerowych.
- Prywatną opiekę medyczną, kartę do klubów sportowych.
- Dużą samodzielność i dużą odpowiedzialność.
- Możliwość rozwinięcia dotychczasowych doświadczeń.
- Swobodną atmosferę pracy w międzynarodowym, fantastycznym zespole.

Przypominam, że praca jest w Krakowie. Wszystkie potrzebne informacje, m.in. jak aplikować i w jaki sposób przebiega proces rekrutacyjny, znajdziecie na stronie CD Projekt RED.

Moim zdaniem to bardzo ciekawa oferta i jeśli akurat myślicie nad zmianą pracy i chcielibyście rozwijać się jako pisarz, to dobry moment, by działać :-) Powodzenia!

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis >

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>