Praca dla pisarza – Quest Designer

Opublikowano 10 listopada 2014 w: Pieniądze | 0 komentarzy

Nie wszyscy pisarze są w stanie utrzymywać się tylko i wyłącznie ze sprzedaży swoich książek. Nie znaczy to jednak, że w swojej “dziennej” pracy rzemieślnicy słowa muszą robić coś innego niż tworzyć dobre opowieści. Jedną z możliwości, jeśli dodatkowo interesujecie się grami komputerowymi, jest zostanie projektantem questów.

Obecnie na takie stanowisko rekrutuje, do swojego krakowskiego oddziału, studio CD Projekt RED, które znane jest na całym świecie z rewelacyjnej gry “Wiedźmin” oraz jej kontynuacji. W przyszłym roku, w lutym, pojawi się “Wiedźmin 3: Dziki Gon”, trzecia część serii, która powstała w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego.

“Wiedźmin” oraz “Wiedźmin 2: Zabójcy królów” są świetnymi grami, z ciekawą i wciągającą fabułą, ładną grafiką i dobrze napisanymi dialogami. Jeśli ktoś z was nigdy nie zagrał w te tytuły, niech to zrobi czym prędzej. Jestem przekonany, że jeszcze przez wiele lat będziemy słyszeć o tej serii.

Twórca questów poszukiwany
CD Projekt RED nie pracuje jednak tylko nad “Wiedźminem”, lecz również tworzy grę o nazwie “Cyperpunk 2077″. Czy Quest Designer, którego teraz szuka studio, będzie m.in. zaangażowany do obu czy jednego z tych tytułów oraz jakie wyzwania czekają osobę na tym stanowisku – tego nie wiem. Poprosiłem biuro prasowe CD Projekt RED o możliwość przeprowadzenia krótkiego wywiadu z osobą, która mogłaby więcej opowiedzieć o tym zawodzie, jednak otrzymałem odpowiedź, że: “W chwili obecnej jesteśmy dość mocno obłożeni pracą i udzielenie wywiadu nie jest niestety możliwe.”

Szkoda. Zamiast więc rozmowy z kimś, kto mógłby zdradzić nieco więcej szczegółów o pracy w CD Projekt RED, muszę opierać się tylko na ogłoszeniu, w którym napisano, że studio szuka projektanta questów, który będzie tworzył zadania dla graczy oraz dopilnuje, by poprawnie wdrożono je w ostateczną rozgrywkę.

Mówiąc w skrócie – Quest Designer będzie odpowiedzialny za cały proces, począwszy od wymyślania questów, przez ich właściwą implementację, dbając o to, by finalny produkt był najwyżej jakości, czyli by nie tylko otrzymywał dobre recenzje, ale przede wszystkich – by gracze mogli cieszyć się z dobrej zabawy podczas grania, a nie wkurzać na jakieś głupie albo źle działające questy do wykonania :-)

Oto wyszczególnione obowiązki Quest Designera (ogłoszenie jest po angielsku, gdyż jest to język, który jest obowiązkowy ze względu na międzynarodowy zespół). Nie tłumaczę, bo po polsku jest powyżej ;-)

- Creating the storyline on a detailed level.
- Designing and planning quests for the game.
- Planning assets required for creating a quest.
- Implementing quests in the game engine.
- Keeping high quality of quests in game.
- Cooperating with other departments.
- Creating design documentation for the project.

Co jest wymagane na stanowisku projektanta questów? Oto przetłumaczona lista:

- Pasja i rozległa wiedza o grach wideo.
- Kreatywność i umiejętność wdrożenia swoich pomysłów w życie.
- Doświadczenie z edytorami tekstu, programami biurowymi oraz graficznymi.
- Podstawowe umiejętności programowania.
- Doświadczenie z edytorami gier oraz narzędziami do projektowania gier.
- Doskonałe umiejętności komunikacyjne.
- Umiejętność pracy w zespole.
- Doskonała etyka pracy i wydajność.
- Doświadczenie w projektowaniu gier bardzo mile widziane.

Plusem będzie doskonała znajomość twórczości Andrzeja Sapkowskiego, doświadczenie pisarskie bądź w grach fabularnych oraz wiedza z programowania, projektowania czy testowania gier.

Co oferuje CDP RED? Konkurencyjne wynagrodzenie i premie za projekty, spokojną atmosferę pracy w firmie, która wykorzystuje najnowsze technologie, prywatną opiekę zdrowotną i kartę MultiSport, możliwość pracy w międzynarodowym środowisku, w dynamicznie rozwijającej się branży oraz przy jednej z najbardziej uznanych gier komputerowych role-playing na świecie.

Przypominam, że praca jest w Krakowie. Wszystkie potrzebne informacje, m.in. jak aplikować i w jaki sposób przebiega proces rekrutacyjny, znajdziecie na stronie CD Projekt RED.

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis >

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>