Praca dla pisarza – Quest Designer

Opublikowano 10 listopada 2014 w: Pieniądze | 0 komentarzy

Nie wszyscy pisarze są w stanie utrzymywać się tylko i wyłącznie ze sprzedaży swoich książek. Nie znaczy to jednak, że w swojej “dziennej” pracy rzemieślnicy słowa muszą robić coś innego niż tworzyć dobre opowieści. Jedną z możliwości, jeśli dodatkowo interesujecie się grami komputerowymi, jest zostanie projektantem questów.

Obecnie na takie stanowisko rekrutuje, do swojego krakowskiego oddziału, studio CD Projekt RED, które znane jest na całym świecie z rewelacyjnej gry “Wiedźmin” oraz jej kontynuacji. W przyszłym roku, w lutym, pojawi się “Wiedźmin 3: Dziki Gon”, trzecia część serii, która powstała w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego.

“Wiedźmin” oraz “Wiedźmin 2: Zabójcy królów” są świetnymi grami, z ciekawą i wciągającą fabułą, ładną grafiką i dobrze napisanymi dialogami. Jeśli ktoś z was nigdy nie zagrał w te tytuły, niech to zrobi czym prędzej. Jestem przekonany, że jeszcze przez wiele lat będziemy słyszeć o tej serii.

Twórca questów poszukiwany
CD Projekt RED nie pracuje jednak tylko nad “Wiedźminem”, lecz również tworzy grę o nazwie “Cyperpunk 2077”. Czy Quest Designer, którego teraz szuka studio, będzie m.in. zaangażowany do obu czy jednego z tych tytułów oraz jakie wyzwania czekają osobę na tym stanowisku – tego nie wiem. Poprosiłem biuro prasowe CD Projekt RED o możliwość przeprowadzenia krótkiego wywiadu z osobą, która mogłaby więcej opowiedzieć o tym zawodzie, jednak otrzymałem odpowiedź, że: “W chwili obecnej jesteśmy dość mocno obłożeni pracą i udzielenie wywiadu nie jest niestety możliwe.”

Szkoda. Zamiast więc rozmowy z kimś, kto mógłby zdradzić nieco więcej szczegółów o pracy w CD Projekt RED, muszę opierać się tylko na ogłoszeniu, w którym napisano, że studio szuka projektanta questów, który będzie tworzył zadania dla graczy oraz dopilnuje, by poprawnie wdrożono je w ostateczną rozgrywkę.


Podoba Ci się moje pisanie? Napisałem również powieść (do kupienia za ok. 12 zł): Porachunki - Wojciech Krusiński


Mówiąc w skrócie – Quest Designer będzie odpowiedzialny za cały proces, począwszy od wymyślania questów, przez ich właściwą implementację, dbając o to, by finalny produkt był najwyżej jakości, czyli by nie tylko otrzymywał dobre recenzje, ale przede wszystkich – by gracze mogli cieszyć się z dobrej zabawy podczas grania, a nie wkurzać na jakieś głupie albo źle działające questy do wykonania :-)

Oto wyszczególnione obowiązki Quest Designera (ogłoszenie jest po angielsku, gdyż jest to język, który jest obowiązkowy ze względu na międzynarodowy zespół). Nie tłumaczę, bo po polsku jest powyżej ;-)

– Creating the storyline on a detailed level.
– Designing and planning quests for the game.
– Planning assets required for creating a quest.
– Implementing quests in the game engine.
– Keeping high quality of quests in game.
– Cooperating with other departments.
– Creating design documentation for the project.

Co jest wymagane na stanowisku projektanta questów? Oto przetłumaczona lista:

– Pasja i rozległa wiedza o grach wideo.
– Kreatywność i umiejętność wdrożenia swoich pomysłów w życie.
– Doświadczenie z edytorami tekstu, programami biurowymi oraz graficznymi.
– Podstawowe umiejętności programowania.
– Doświadczenie z edytorami gier oraz narzędziami do projektowania gier.
– Doskonałe umiejętności komunikacyjne.
– Umiejętność pracy w zespole.
– Doskonała etyka pracy i wydajność.
– Doświadczenie w projektowaniu gier bardzo mile widziane.

Plusem będzie doskonała znajomość twórczości Andrzeja Sapkowskiego, doświadczenie pisarskie bądź w grach fabularnych oraz wiedza z programowania, projektowania czy testowania gier.

Co oferuje CDP RED? Konkurencyjne wynagrodzenie i premie za projekty, spokojną atmosferę pracy w firmie, która wykorzystuje najnowsze technologie, prywatną opiekę zdrowotną i kartę MultiSport, możliwość pracy w międzynarodowym środowisku, w dynamicznie rozwijającej się branży oraz przy jednej z najbardziej uznanych gier komputerowych role-playing na świecie.

Przypominam, że praca jest w Krakowie. Wszystkie potrzebne informacje, m.in. jak aplikować i w jaki sposób przebiega proces rekrutacyjny, znajdziecie na stronie CD Projekt RED.

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis >

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *