Praca dla pisarza – Quest Designer

Opublikowano 10 listopada 2014 w: Pieniądze | 0 komentarzy

Nie wszyscy pisarze są w stanie utrzymywać się tylko i wyłącznie ze sprzedaży swoich książek. Nie znaczy to jednak, że w swojej “dziennej” pracy rzemieślnicy słowa muszą robić coś innego niż tworzyć dobre opowieści. Jedną z możliwości, jeśli dodatkowo interesujecie się grami komputerowymi, jest zostanie projektantem questów.

Obecnie na takie stanowisko rekrutuje, do swojego krakowskiego oddziału, studio CD Projekt RED, które znane jest na całym świecie z rewelacyjnej gry “Wiedźmin” oraz jej kontynuacji. W przyszłym roku, w lutym, pojawi się “Wiedźmin 3: Dziki Gon”, trzecia część serii, która powstała w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego.

“Wiedźmin” oraz “Wiedźmin 2: Zabójcy królów” są świetnymi grami, z ciekawą i wciągającą fabułą, ładną grafiką i dobrze napisanymi dialogami. Jeśli ktoś z was nigdy nie zagrał w te tytuły, niech to zrobi czym prędzej. Jestem przekonany, że jeszcze przez wiele lat będziemy słyszeć o tej serii.

Twórca questów poszukiwany
CD Projekt RED nie pracuje jednak tylko nad “Wiedźminem”, lecz również tworzy grę o nazwie “Cyperpunk 2077″. Czy Quest Designer, którego teraz szuka studio, będzie m.in. zaangażowany do obu czy jednego z tych tytułów oraz jakie wyzwania czekają osobę na tym stanowisku – tego nie wiem. Poprosiłem biuro prasowe CD Projekt RED o możliwość przeprowadzenia krótkiego wywiadu z osobą, która mogłaby więcej opowiedzieć o tym zawodzie, jednak otrzymałem odpowiedź, że: “W chwili obecnej jesteśmy dość mocno obłożeni pracą i udzielenie wywiadu nie jest niestety możliwe.”

Szkoda. Zamiast więc rozmowy z kimś, kto mógłby zdradzić nieco więcej szczegółów o pracy w CD Projekt RED, muszę opierać się tylko na ogłoszeniu, w którym napisano, że studio szuka projektanta questów, który będzie tworzył zadania dla graczy oraz dopilnuje, by poprawnie wdrożono je w ostateczną rozgrywkę.

Mówiąc w skrócie – Quest Designer będzie odpowiedzialny za cały proces, począwszy od wymyślania questów, przez ich właściwą implementację, dbając o to, by finalny produkt był najwyżej jakości, czyli by nie tylko otrzymywał dobre recenzje, ale przede wszystkich – by gracze mogli cieszyć się z dobrej zabawy podczas grania, a nie wkurzać na jakieś głupie albo źle działające questy do wykonania :-)

Oto wyszczególnione obowiązki Quest Designera (ogłoszenie jest po angielsku, gdyż jest to język, który jest obowiązkowy ze względu na międzynarodowy zespół). Nie tłumaczę, bo po polsku jest powyżej ;-)

- Creating the storyline on a detailed level.
- Designing and planning quests for the game.
- Planning assets required for creating a quest.
- Implementing quests in the game engine.
- Keeping high quality of quests in game.
- Cooperating with other departments.
- Creating design documentation for the project.

Co jest wymagane na stanowisku projektanta questów? Oto przetłumaczona lista:

- Pasja i rozległa wiedza o grach wideo.
- Kreatywność i umiejętność wdrożenia swoich pomysłów w życie.
- Doświadczenie z edytorami tekstu, programami biurowymi oraz graficznymi.
- Podstawowe umiejętności programowania.
- Doświadczenie z edytorami gier oraz narzędziami do projektowania gier.
- Doskonałe umiejętności komunikacyjne.
- Umiejętność pracy w zespole.
- Doskonała etyka pracy i wydajność.
- Doświadczenie w projektowaniu gier bardzo mile widziane.

Plusem będzie doskonała znajomość twórczości Andrzeja Sapkowskiego, doświadczenie pisarskie bądź w grach fabularnych oraz wiedza z programowania, projektowania czy testowania gier.

Co oferuje CDP RED? Konkurencyjne wynagrodzenie i premie za projekty, spokojną atmosferę pracy w firmie, która wykorzystuje najnowsze technologie, prywatną opiekę zdrowotną i kartę MultiSport, możliwość pracy w międzynarodowym środowisku, w dynamicznie rozwijającej się branży oraz przy jednej z najbardziej uznanych gier komputerowych role-playing na świecie.

Przypominam, że praca jest w Krakowie. Wszystkie potrzebne informacje, m.in. jak aplikować i w jaki sposób przebiega proces rekrutacyjny, znajdziecie na stronie CD Projekt RED.

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis na Empik.com

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>