Konkurs na opowiadanie osadzone w uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a

Opublikowano 2 czerwca 2014 w: Pieniądze | 0 komentarzy

Wydawnictwo Fabryka Słów wydało w zeszłym roku „Ołowiany świt” Michała Gołkowskiego, pierwszą książkę z uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a napisaną przez Polaka. Następnie pojawiła się „Ślepa Plama” Wiktora Noczkina oraz – w kwietniu br. – „Drugi brzeg”, kolejna powieść Gołkowskiego. Teraz Fabryka Słów szykuje się do stworzenia antologii opowiadań osadzonych w tajemniczej Zonie. Co ważne – może w niej znaleźć się właśnie wasze opowiadanie!

Więcej o Stalkerach, Zonie i potencjale, jaki to uniwersum ma dla każdego pisarza przeczytacie we wpisie „Ołowiany świt i Ślepa plama – dwie historie w uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a”, w którym wyjaśniam, dlaczego jest  to dobre miejsce do eksperymentowania przez początkujących twórców.

Teraz możecie połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli nie tylko poćwiczyć pisanie opowiadań bazując na uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a, lecz również wysłać swoje dzieło na konkurs.

Warunki konkursu na opowiadanie
Opowiadanie należy przesłać drogą elektroniczną na adres konkurs@fabrykaslow.com.pl w terminie do 31 sierpnia 2014 roku w temacie wiadomości wpisując: „STALKER”.

Uwaga: opowiadanie musicie podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać dane kontaktowe. Informacje o sobie dodajcie w treści maila, jak i w samym pliku z tekstem (załącznik w formacie doc lub rtf).

Wydawnictwo zastrzega, że nie będzie czytało prac anonimowych ani tych podpisanych pseudonimem. Skasuje również zgłoszenia, które będą miały niepoprawny temat wiadomości lub przyjdą na inny adres e-mail.

Nagroda w konkursie
Na co mogą liczyć laureaci konkursu? Jak podaje Fabryka Słów: „Nagrodą w konkursie będzie publikacja opowiadania w specjalnej STALKERSKIEJ antologii przygotowywanej przez Fabrykę Słów.”

Czy wiąże się to również z honorarium autorskim? Tego niestety Wydawnictwo nie podaje w oficjalnej informacji prasowej, nie ma w niej też ani słowa o maksymalnej długości opowiadania. Dopiero na facebookowym profilu Fabryki Słów można znaleźć informację, że  nie ma limitu znaków. Co do kwestii finansów – Michał Meesh Gołkowski napisał, że „będą tantiemy”, ale Wydawnictwo nie potwierdziło tych słów.

Zainteresowanych odsyłam po wszystkie szczegóły na stronę Wydawnictwa Fabryka Słów.

PS. Dlaczego uważam, że warto wziąć udział w konkursie? Jest to bowiem jeden ze sposobów, by zacząć, a co jeszcze ważniejsze – skończyć rozpoczętą opowieść, o czym bardziej szczegółowo możecie przeczytać w tekście “Jak zmobilizować się do dalszego pisania? Oto podpowiedz”.

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis >

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>