Konkurs na opowiadanie osadzone w uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a

Opublikowano 2 czerwca 2014 w: Pieniądze | 0 komentarzy

Wydawnictwo Fabryka Słów wydało w zeszłym roku „Ołowiany świt” Michała Gołkowskiego, pierwszą książkę z uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a napisaną przez Polaka. Następnie pojawiła się „Ślepa Plama” Wiktora Noczkina oraz – w kwietniu br. – „Drugi brzeg”, kolejna powieść Gołkowskiego. Teraz Fabryka Słów szykuje się do stworzenia antologii opowiadań osadzonych w tajemniczej Zonie. Co ważne – może w niej znaleźć się właśnie wasze opowiadanie!

Więcej o Stalkerach, Zonie i potencjale, jaki to uniwersum ma dla każdego pisarza przeczytacie we wpisie „Ołowiany świt i Ślepa plama – dwie historie w uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a”, w którym wyjaśniam, dlaczego jest  to dobre miejsce do eksperymentowania przez początkujących twórców.

Teraz możecie połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli nie tylko poćwiczyć pisanie opowiadań bazując na uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a, lecz również wysłać swoje dzieło na konkurs.


Podoba Ci się moje pisanie? Napisałem również powieść (do kupienia za ok. 12 zł): Porachunki - Wojciech Krusiński


Warunki konkursu na opowiadanie
Opowiadanie należy przesłać drogą elektroniczną na adres konkurs@fabrykaslow.com.pl w terminie do 31 sierpnia 2014 roku w temacie wiadomości wpisując: „STALKER”.

Uwaga: opowiadanie musicie podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać dane kontaktowe. Informacje o sobie dodajcie w treści maila, jak i w samym pliku z tekstem (załącznik w formacie doc lub rtf).

Wydawnictwo zastrzega, że nie będzie czytało prac anonimowych ani tych podpisanych pseudonimem. Skasuje również zgłoszenia, które będą miały niepoprawny temat wiadomości lub przyjdą na inny adres e-mail.

Nagroda w konkursie
Na co mogą liczyć laureaci konkursu? Jak podaje Fabryka Słów: „Nagrodą w konkursie będzie publikacja opowiadania w specjalnej STALKERSKIEJ antologii przygotowywanej przez Fabrykę Słów.”

Czy wiąże się to również z honorarium autorskim? Tego niestety Wydawnictwo nie podaje w oficjalnej informacji prasowej, nie ma w niej też ani słowa o maksymalnej długości opowiadania. Dopiero na facebookowym profilu Fabryki Słów można znaleźć informację, że  nie ma limitu znaków. Co do kwestii finansów – Michał Meesh Gołkowski napisał, że „będą tantiemy”, ale Wydawnictwo nie potwierdziło tych słów.

Zainteresowanych odsyłam po wszystkie szczegóły na stronę Wydawnictwa Fabryka Słów.

PS. Dlaczego uważam, że warto wziąć udział w konkursie? Jest to bowiem jeden ze sposobów, by zacząć, a co jeszcze ważniejsze – skończyć rozpoczętą opowieść, o czym bardziej szczegółowo możecie przeczytać w tekście “Jak zmobilizować się do dalszego pisania? Oto podpowiedz”.

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis >

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *