Szansa dla scenarzystów filmowych

Opublikowano 17 października 2013 w: Pieniądze | 1 komentarz

Fot. copyright (c) 123RF Stock Photos

TVN ogłosił otwarty konkurs na scenariusz komedii lub filmu skierowanego do młodej publiczności. Nagrodą w każdej kategorii jest 30 tysięcy złotych. Według mnie zarówno warunki, jak i sama nagroda, są na tyle atrakcyjne, że zachęcam do uczestnictwa! Konkurs trwa do 14 lutego 2014.

Departament Produkcji Fabularnych TVN szuka oryginalnych scenariuszy na pełnometrażowe filmy fabularne w dwóch kategoriach: filmu fabularnego skierowanego do młodych ludzi oraz współczesnej komedii. W każdej z kategorii nagroda to 30 tysięcy złotych brutto.

Warunki konkursowe
Scenariusz musi być napisany w języku polskim i nie może przekraczać 120 stron maszynopisu (czcionka: courier 12”). Scenariusze należy nadsyłać pocztą (jeden egzemplarz w formie drukowanej  i w jeden w formie elektronicznej na płycie DVD w formacie doc, rtf lub pdf) na adres: TVN, DEPARTAMENT PRODUKCJI FABULARNYCH, UL. WIERTNICZA 166, Warszawa w terminie do 14 lutego 2014 r. (decyduje data stempla pocztowego lub data potwierdzenia przyjęcia scenariusza przez kancelarię TVN S.A.). Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie konkursu.


Podoba Ci się moje pisanie? Napisałem również powieść (do kupienia za ok. 12 zł): Porachunki - Wojciech Krusiński


Kryteria konkursowe
Scenariusze będą ocenianie przez Jury według następujących kryteriów merytorycznych:
a) oryginalność projektu,
b) tematyka współczesna i uniwersalna,
c) zgodność z charakterem konkursu: film dla młodych lub współczesna komedia,
d) wartość warsztatowa,
e) kinowy i telewizyjny potencjał frekwencyjny i produkcyjny.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 24 marca 2014  roku. Wyniki zostaną ogłoszone i opublikowane na stronie TVN.

Jak napisać scenariusz filmowy?
Jeśli nigdy wcześniej nie pisaliście scenariusza filmowego, nie wiecie jakimi zasadami się rządzi, koniecznie sięgnijcie po jakiś podręcznik. Polecam szczególnie “Scenariusz: niedoskonałe odbicie filmu” Macieja Karpińskiego. Na rynku jest dostępny również “Jak napisać scenariusz filmowy?” Robina U. Russina i Williama Missouri Downsa. Jeśli będziecie mieli jakieś warsztatowe wątpliwości, zapraszam również do kontaktu ze mną. Postaram się pomóc.

Czy warto wziąć udział w konkursie?
Jak najbardziej! Dlaczego? Bo nie należy marnować okazji, by spróbować sprzedać swoje dzieło. Jeśli więc macie w szufladzie gotowy scenariusz, właśnie jakiś piszecie bądź macie pomysł na ciekawą opowieść – piszcie, piszcie, piszcie! Potem dajcie do przeczytania innym, poproście o uwagi, uwzględnijcie je, jeśli są dobre, a potem wyślijcie skończony scenariusz do TVN. Macie czas do 14 lutego.

Czy sam wezmę udział w konkursie? Ależ oczywiście! Szkic opowieści już mam. Teraz muszę pogłębić biografie bohaterów, określić punkty kulminacyjne i zadbać o odpowiednie tempo narracji.  I – co w filmach jest szalenie istotne – szlifować dialogi. Nie mogą być za długie, przed czym was też przestrzegam.

Regulamin konkursu
Jeśli jesteście zainteresowani konkursem, potrzebne informacje, w tym link do regulaminu, znajdziecie na stronie TVN.

Życzę wszystkim powodzenia!

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis >

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

1 komentarz

  1. Są już wyniki na stronie: http://www.tvn.pl/showbiz/tvn-nagradza-scenariusz-komedii,119692,0,0.html . Został nagrodzony tylko jeden scenariusz. Oto oficjalna wypowiedź TVN: „Zainteresowanie konkursem wśród scenarzystów z całej Polski było ogromne, na konkurs wpłynęło 260 scenariuszy w obu kategoriach łącznie, jury zdecydowało jednak o przyznaniu głównej nagrody tylko w jednej kategorii – komedii współczesnej”.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *