Ruszył konkurs na najlepszą książkę – “To się musi POWIEŚĆ!”

Opublikowano 5 grudnia 2013 w: Wydawnictwa | 0 komentarzy

Fot. copyright (c) 123RF Stock Photos

Jeśli zastanawialiście się, które wydawnictwo mogłoby być zainteresowane waszą powieścią albo też szukacie motywacji, by skończyć właśnie pisaną opowieść – oto odpowiedź: Wydawnictwo Znak.

Zaczął się bowiem konkurs, w którym główną nagrodą jest przygotowanie pod względem edytorskim i wydanie drukiem oraz w formie ebooka waszego dzieła. Macie czas na wysłanie swojej powieści do 31 marca 2014 roku.

Wydawnictwo Znak Literanova (a dokładniej Społeczny Instytut Wydawniczy Znak Sp. z o.o) szuka nowych, utalentowanych pisarzy, którzy mają do opowiedzenia dobrą, ciekawą opowieść. Taką, która zapada w pamięć, porwie czytelników i sprzeda się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy :). Jeśli czujecie, że wasza historia właśnie taka jest – zainteresujcie się tym konkursem.

Jest to również szansa dla młodych pisarzy, gdyż nie trzeba być pełnoletnim, by móc wysłać swoją pracę na konkurs. Zgodnie z regulaminem osoba nie posiadającej pełnej zdolności do czynności prawnych, czyli która nie ukończyła 18 roku życia, może brać udział w konkursie za zgodą swojego przedstawiciela ustawowego. Formularz zgody został dołączony do regulaminu.

Kryteria tematyczne
Choć Wydawnictwo na swojej stronie podało, że „nie stawiamy żadnych ograniczeń tematycznych – w konkursie mogą brać udział powieści obyczajowe, kryminalne, sensacyjne, historyczne etc.”, to jednak nie jest to do końca prawda, gdyż w paragrafie 2, punkt 2 Regulaminu jest informacja, iż Organizator zastrzega, że nie będą rozpatrywane teksty z gatunku science-fiction!

Na stronie konkursowej Wydawnictwo zaznacza jedynie, że proszą o przesyłanie wyłącznie tekstów mieszczących się w gatunkowych ramach powieści. Wszelkie inne formy, jak np. zbiory opowiadań, eseje, prace krytycznoliterackie, biografie, tomiki poezji oraz literatura dziecięca nie będą rozpatrywane.

Niestety, z regulaminu wynika, że jeśli napisaliście albo jesteście w trakcie pisanie powieści science-fiction – ten konkurs nie jest dla was.

Jak wziąć udział w konkursie ‘To się musi POWIEŚĆ!’?
Warunek konieczny: Powieść musi mieć minimum 200 000 znaków ze spacjami. Muszą to być teksty nigdy wcześniej niepublikowane (drukiem, w formie elektronicznej czy w internecie) oraz nienagradzone w innych konkursach.

Napisaną powieść należy wysłać w formacie Word lub PDF e-mailem na adres: powiesc@znak.com.pl. W liście należy dołączyć informację o sobie, swoje dane, zgodę na ich przetwarzanie, streszczenie powieści (wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie). Termin nadsyłania prac mija 31 marca 2014. Maksymalnie można zgłosić dwie powieści.

Nagrody w konkursie
Jury wyłoni 3 powieści, które jego zdaniem zasługują na nagrody, oraz przyzna dwa równorzędne wyróżnienia. Wygrana w konkursie oznacza, że powieść zostanie przygotowana pod względem edytorskim i wydana drukiem oraz w formie ebooka.

Zdobywca drugiego miejsca będzie mógł wziąć udział w kursie kreatywnego pisania, zaś III Nagroda to możliwość współpracy z redakcją wydawnictwa Znak nad swoim dziełem. Osoby wyróżnione otrzymają nagrody książkowe.

W skład jury konkursu wchodzą: Sylwia Chutnik (laureatka Paszportu Polityki za powieść “Kieszonkowy atlas kobiet”), Justyna Sobolewska (dziennikarka publikująca m.in. w tygodniku „Polityka”), Jarosław Czechowicz (twórca bloga o książkach „Krytycznym okiem”), Ewa Bolińska-Gostkowska oraz Agata Pieniążek (redaktorki Wydawnictwa Znak Literanova).

Kiedy poznamy wyniki?
Zostaną one ogłoszone na stronie konkursowej w dniu 5 maja 2014 roku.

Przypominam, że teksty można zgłaszać do 31 marca, więc życzę wszystkim powodzenia i zachęcam do pisania! :)

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis na Empik.com

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>