Ruszył konkurs na najlepszą książkę – “To się musi POWIEŚĆ!”

Opublikowano 5 grudnia 2013 w: Wydawnictwa | 0 komentarzy

Fot. copyright (c) 123RF Stock Photos

Jeśli zastanawialiście się, które wydawnictwo mogłoby być zainteresowane waszą powieścią albo też szukacie motywacji, by skończyć właśnie pisaną opowieść – oto odpowiedź: Wydawnictwo Znak.

Zaczął się bowiem konkurs, w którym główną nagrodą jest przygotowanie pod względem edytorskim i wydanie drukiem oraz w formie ebooka waszego dzieła. Macie czas na wysłanie swojej powieści do 31 marca 2014 roku.

Wydawnictwo Znak Literanova (a dokładniej Społeczny Instytut Wydawniczy Znak Sp. z o.o) szuka nowych, utalentowanych pisarzy, którzy mają do opowiedzenia dobrą, ciekawą opowieść. Taką, która zapada w pamięć, porwie czytelników i sprzeda się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy :). Jeśli czujecie, że wasza historia właśnie taka jest – zainteresujcie się tym konkursem.

Jest to również szansa dla młodych pisarzy, gdyż nie trzeba być pełnoletnim, by móc wysłać swoją pracę na konkurs. Zgodnie z regulaminem osoba nie posiadającej pełnej zdolności do czynności prawnych, czyli która nie ukończyła 18 roku życia, może brać udział w konkursie za zgodą swojego przedstawiciela ustawowego. Formularz zgody został dołączony do regulaminu.

Kryteria tematyczne
Choć Wydawnictwo na swojej stronie podało, że „nie stawiamy żadnych ograniczeń tematycznych – w konkursie mogą brać udział powieści obyczajowe, kryminalne, sensacyjne, historyczne etc.”, to jednak nie jest to do końca prawda, gdyż w paragrafie 2, punkt 2 Regulaminu jest informacja, iż Organizator zastrzega, że nie będą rozpatrywane teksty z gatunku science-fiction!


Podoba Ci się moje pisanie? Napisałem również powieść (do kupienia za ok. 12 zł): Porachunki - Wojciech Krusiński


Na stronie konkursowej Wydawnictwo zaznacza jedynie, że proszą o przesyłanie wyłącznie tekstów mieszczących się w gatunkowych ramach powieści. Wszelkie inne formy, jak np. zbiory opowiadań, eseje, prace krytycznoliterackie, biografie, tomiki poezji oraz literatura dziecięca nie będą rozpatrywane.

Niestety, z regulaminu wynika, że jeśli napisaliście albo jesteście w trakcie pisanie powieści science-fiction – ten konkurs nie jest dla was.

Jak wziąć udział w konkursie ‘To się musi POWIEŚĆ!’?
Warunek konieczny: Powieść musi mieć minimum 200 000 znaków ze spacjami. Muszą to być teksty nigdy wcześniej niepublikowane (drukiem, w formie elektronicznej czy w internecie) oraz nienagradzone w innych konkursach.

Napisaną powieść należy wysłać w formacie Word lub PDF e-mailem na adres: powiesc@znak.com.pl. W liście należy dołączyć informację o sobie, swoje dane, zgodę na ich przetwarzanie, streszczenie powieści (wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie). Termin nadsyłania prac mija 31 marca 2014. Maksymalnie można zgłosić dwie powieści.

Nagrody w konkursie
Jury wyłoni 3 powieści, które jego zdaniem zasługują na nagrody, oraz przyzna dwa równorzędne wyróżnienia. Wygrana w konkursie oznacza, że powieść zostanie przygotowana pod względem edytorskim i wydana drukiem oraz w formie ebooka.

Zdobywca drugiego miejsca będzie mógł wziąć udział w kursie kreatywnego pisania, zaś III Nagroda to możliwość współpracy z redakcją wydawnictwa Znak nad swoim dziełem. Osoby wyróżnione otrzymają nagrody książkowe.

W skład jury konkursu wchodzą: Sylwia Chutnik (laureatka Paszportu Polityki za powieść “Kieszonkowy atlas kobiet”), Justyna Sobolewska (dziennikarka publikująca m.in. w tygodniku „Polityka”), Jarosław Czechowicz (twórca bloga o książkach „Krytycznym okiem”), Ewa Bolińska-Gostkowska oraz Agata Pieniążek (redaktorki Wydawnictwa Znak Literanova).

Kiedy poznamy wyniki?
Zostaną one ogłoszone na stronie konkursowej w dniu 5 maja 2014 roku.

Przypominam, że teksty można zgłaszać do 31 marca, więc życzę wszystkim powodzenia i zachęcam do pisania! :)

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis >

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *