Ranking książek Lee Childa

Opublikowano 21 lutego 2015 w: Polecane książki | 2 komentarze

Wciągające, dynamiczne, dobrze napisane – tak można scharakteryzować książki Lee Childa. Jeśli więc macie ochotę na świetną powieść sensacyjną, koniecznie sięgnijcie po jakiś tytuł napisany przez tego pisarza. Który konkretnie? Oto lista dziesięciu najlepszych powieści Lee Childa.

Lee Child to pseudonim literacki Brytyjczyka Jima Granta. Zadebiutował on w 1997 roku powieścią “Poziom śmierci”, która od razu uczyniła go sławnym pisarzem. W tej książce po raz pierwszy pojawił się Jack Reacher, były major Żandarmerii Wojskowej Armii Stanów Zjednoczonych.

Reacher ma 195 cm wzrostu, 127 cm w klatce piersiowej i waży między 99 kg a 110 kg.  Jest wysportowany, umięśniony i bardzo silny. Jeśli oglądaliście film “Jednym strzałem” z 2012 roku, na podstawie świetniej książki Childa, widać wyraźnie, że Tom Cruise, wcielający się w Jacka Reachera, nie pasuje do tego opisu, prawda? ;-)

Przygody Jacka Reachera
Wracając do twórczości Childa – jako, że pierwsza powieść odniosła sukces, pisarz z entuzjazmem zaczął tworzyć kolejne z przygodami byłego żandarma :-). Łącznie wydał ich już dziewiętnaście, najnowsza – “Jack Reacher: Sprawa osobista” – w Polsce ukazała się 14 stycznia br. W tym roku pisarz zamierza opublikować kolejną z serii, zatytułowaną „Make Me”.

Książki Childa czyta się niezwykle szybko, charakteryzują się one bowiem ciekawą fabułą, wartką akcją i zaskakującymi zwrotami w historii. Niestety, nie przeczytałem wszystkich powieści z Jackiem Reachera, domyślam się jednak, że nie każdy tytuł trzyma równie wysoki poziom.


Podoba Ci się moje pisanie? Napisałem również powieść (do kupienia za ok. 12 zł): Porachunki - Wojciech Krusiński


Dlatego ucieszyłem się, gdy mój kolega – Michał Szczepan Bieniek, który na co dzień zajmuje się prowadzeniem projektów internetowych i szkoleniami z metodyk Agile – powiedział, że zna wszystkie książki brytyjskiego pisarza.

Co więcej – zgodził się przygotować listę 10 najlepszych powieści Childa, jego top ten, za co bardzo dziękuję!

Oto najlepsze książki Lee Childa:

1. “Ostatnia sprawa” (zobacz opis na Ceneo.pl)
2. “Nieprzyjaciel” (zobacz opis)
3. “Elita zabójców” (zobacz opis)
4. “Wróg bez twarzy” (zobacz opis)
5. “Echo w płomieniach” (zobacz opis)
6. “61 godzin” (zobacz opis)
7. “Jednym strzałem” (zobacz opis)
8. “Jutro możesz zniknąć” (zobacz opis)
9. “Czasami warto umrzeć” (zobacz opis)
10. “Siła perswazji” (zobacz opis)

Jeszcze raz dziękuję Michałowi za ten ranking. Dzięki temu wiem, co czytać w pierwszej kolejności z twórczości Childa :-)

Informacje o książce “Ostatnia sprawa” – autor: Lee Child, wydawnictwo: Albatros, liczba stron: 480. Powieść jest dostępna również jako e-book (mobi i epub) oraz jako audiobook (mp3, cd).

O mnie:

Nazywam się Wojtek Krusiński i goodstory.pl to mój blog dotyczący pisarzy i trudnej, ale i fascynującej sztuki tworzenia ciekawych, wciągających opowieści. Więcej informacji znajdziesz na stronie kontaktowej.

Jeśli chcesz wspomóc ten blog, zachęcam do kupna mojej debiutanckiej powieści "Porachunki". Zobacz opis >

Prowadzę również serwis o podróżach PolskaZwiedza.pl, na którym dzielę się wrażeniami ze zwiedzania Polski i innych krajów świata. Zapraszam do odwiedzin!

2 komentarze

  1. Nie zgadzam się zupełnie. Nie ma na liście POSZUKIWANY, oznacza to że sporządzający listę nie przeczytał wszystkich 21 pozycji. Ranking nie jest wiarygodny.

    • Dziwne wnioskowanie. W tekście jest 10 najlepszych książek Lee Childa według Michała. To jego opinia. Kto wie, może “Poszukiwany” byłby na 11 miejscu? Jakie jest Twoje zdanie? Na którym miejscu powinien być “Poszukiwany”?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *